ÜMMETİN ASI(İ)L KATİLLERİ

0
2792

Suriye; karanlık hep karanlık…7 yıldır İran ve Rusyanın desteğini arkasında bulan ve en son Trump’ ın “Esed olsa da olur” ifadesinden güç alan Esed yönetimi bundan sonra ardı arkası kesilmeyecek yeni katliamlar zincirinin ilkine İdlib’ te başladı.

Yüzyıllardır islam ümmetinin içinde ve bölgesinde din adına ahkâm kesenlerin, din adına kurulduğu iddia edilen örgüt ve devletlerin; zalimlerle iş tutmalarından ve otoritelere itaat etmelerinden bu yana kadınlarımız, çocuklarımız, ihtiyarlarımız katledildi ve bunlar için savaştığını iddia edenleri de genellikle terörist ilan eden emperyallerin her söyledikleri bizce makul karşılandı.  Onca operasyonlarda katlettikleri sivillere rağmen onlar hep terörist avcısı, öldürülenler ise hep teröristti.

Hani haksız da sayılmazlardı yarattıkları dinci mezhepsel unsurların vahşi uygulamaları adamları hep haklı çıkarmıştı. Nede olsa var olan unsurların envai çeşit silahlarını, araçlarını, petrol satışlarını, nükleer anlaşmalarını onlar yapmıyordu !!!

Ve ümmetin tüm bu dengesiz çıkarcı unsurlarının gözleri önünde ve tüm acıları içinde kıvrana duran minik masum yavruları, kadınları ve beli bükülmüşleri dün İdlib’ te bir kez daha klor gazı ile katledildiler. Bir-leşmiş milletlerin-AB’ nin-ABD’ nin, Rusya’ nın, Nato’ nun sesini çıkaracağını sanmayın. Katledenin yanında saf tutanların varlığı bu saydıklarımızı masum ve haklı kılmakta. Ya katliamdan hemen sonra sosyal medyada üzüntü, beddua ve yardım çığlıkları (ne de olsa günümüzde kendilerini mücahit sanan bazı müslümanlarının cihat alanıdır sosyal medya) yapan müslümanlara ne demeli. Öyle ya tüm Suriye halkı sosyal medya kullanmakta bu zatların paylaşımlarını görmektedir. Ağlamak lazım halimize, dövmek lazım dizlerimizi.

Elhasıl 7. yılına giren savaşta her kafadan bir ses çıkmakta ve herkes kendi penceresinden kendi analizini haklı görmekte, en ufak bir denge değişikliği ya da bir bölgenin el değiştirmesinde de kendi tezini haklı görmektedir.

Ve aslında her gün ölen masumlar öte âlemde hepimizden davacı olacaklardır kendi kanlarının, cansız bedenlerinin ispatı ile ve yaptığımız tüm analizlerimize karşılık, suskunluklarımıza, tarafgirliklerimize rağmen.

CEVAP VER